Ile wódki na wesele

Planowanie przyjęcia weselnego to zadanie, które pochłania parę młodą a także jej rodziny przez długi czas. By uroczystość weselna była niepowtarzalna i niezapomniana wszystko musi być zapięte na ostatni guzik.

Organizacja wesela wymaga podjęcia wielu decyzji dotyczących rezerwacji sali, wyboru muzyków czy menu. Część weselnego budżetu należy również zarezerwować na zakup alkoholu. Jednak w tym momencie pojawia się kwestia ile wódki na wesele należy kupić?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie należy określić ilość zaproszonych gości. Istotną rolę odgrywa również to czy planujemy  organizować poprawiny. W niektórych regionach świętowanie zaślubin trwa nawet kilka dni…

W wielu regionach Polski ciągle popularne jest organizowanie szlabanów, zastaw czy tez najczęściej używanego terminu – bram weselnych. Tradycja głosi, że pan młody musi wykupić narzeczoną w zamian za alkohol. Należy więc kila butelek wódki odłożyć na tę okazję.

Przy zakupie alkoholu na wesele trzeba uwzględnić możliwość przeprowadzenia, podczas przyjęcia zabaw z nagrodami. Najbardziej oczekiwaną przez gości formą nagrody jest oczywiście butelka wódki.

Bezpieczniej jest zakupić jej większą ilość niż doprowadzić do sytuacji, że  wódki może zabraknąć. Lepiej nie stawiać się w niezręcznej sytuacji. Ewentualną nadwyżkę alkoholu możemy rozdać znajomym lub wykorzystać przy innej okoliczności

Napisano w Bez kategorii